fbpx

Nemokamas logotipų kūrimas. Ar verta tai daryti pačiam?

Nemokamas logotipų kūrimas. Ar verta tai daryti pačiam?

Šiuo metu labai paplitęs dalykas tarp naujų verslo atstovų yra nemokamas logotipų kūrimas arba frazė: susikurk logotipą pats, bet ar iš tikrųjų verta tai daryti pačiam – šiame straipsnyje labai plačiai apie tai pakalbėsiu. Visgi kodėl taip yra? Įkūrinėjant naują verslą dažniausiai žmonės verslo startui turi labai mažai arba ribotai finansų kiekį, todėl į logotipo sukūrimą jie nusprendžia per daug neinvestuoti ir jį pasidaro patys. Bet kaip iš tikrųjų yra? Ar įmanoma logotipą susikurti pačiam? Taip įmanoma logotipą susikurti pačiam, bet tai nebus efektyvus logotipas, kuris privers Jūsų klientus pasitikėti Jūsų verslu. Verslo pradžioje naujoms įmonėms dažniausiai būna labai sunku, bet patarčiau nepagailėti investuoti į logotipą, nes jis greitai atsipirks – juk logotipas atspindi Jūsų įmonę. Galutinį rezultatą prieš klientui apsisprendžiant ar tapti Jūsų potencialiu klientu sudaro įmonės įvaizdis – todėl jis turi būti kuo rimtesnis ir geresnis. Pavyzdys: įsivaizduokite Jūs nueinate į parduotuvę ir matote 2 produktus – abiejų produktų kaina vienoda, kurį produktą pasirinksite? 90% pirkėjų pasirinktų produktą su gražesne, solidesne ir įdomesne pakuote, ar gi ne taip? Taip pat ir yra su logotipu ir įmonės įvaizdžiu, galiu drąsiai teikti, jog logotipo sukūrimas ir firminio stiliaus sukūrimas savo verslui – greitai atsiperka, nes klientai visada garantuotai pasirinks įmonę su stipresniu įmonės įvaizdžiu.

Tai ar verta susikurti logotipą pačiam?

Ne, neverta. Aš asmeniškai patarčiau logotipų kūrimą ir naujos įmonės įvaizdį (firminį stilių) palikti kurti profesionalams jau turintiems tam tinkamos patirties ir dėl to nebesukti galvos, nes nuo to Jūsų verslui geriau nebus. Profesionalūs grafikos dizaineriai sukurs logotipą pritaikytą Jūsų verslui ir spinduliuojantį pasitikėjimu Jūsų įmone ar veikla. Pateikiu dar kelis privalumus, kodėl yra geriau logotipo sukūrimą palikti profesionaliems grafikos dizaineriams:

 • Po kelių metų, jei Jūsų verslas išaugs nereikės keisti logotipo, nes jis jau bus profesionalus
 • Sulauksite daugiau potencialių klientų dėmesio Jūsų verslui
 • Jūsų įmonė atrodys solidesnė ir patikimesnė
 • Nebus keblumų tolimesniam sukurto logotipo panaudojimui (įvairiuose reklamose, stenduose ir pan.)
 • Logotipo sukūrimas arba firminio stiliaus sukūrimas greitai atsipirks

Bet jei visgi nusprendėte pasinaudoti nemokamu logotipo kūrimu, rekomenduoju kelis nemokamus įrankius su kuo tai galite padaryti:

Logotipo sukūrimo programų yra kelios rūšys vienos jų yra – nemokamos, o kitos – mokamos, taip pat logotipą galite susikurti ir ONLINE naršyklėje. Dažniausiai nemokamos logotipų kūrimo programos neleidžia logotipų atsisiųsti vektoriniu formatu, o leidžia tik .jpg ir .png , jei norėsite atsisiųsti vektorinius failus vis vien teks kažkiek susimokėti

Taigi kelios ONLINE logotipų kūrimo programos, kurias rekomenduojame yra:

 • Looka (https://looka.com/logo-maker/) – ši online logotipų kūrimo programa pati už Jus sukuria logotipus Jums tereikia tik įrašyti logotipo pavadinimą ir pasirinkus dar kelis punktus jau turėsite savo logotipą, kurį galėsite atsisiųsti.
 • Canva (https://www.canva.com/) – tai grafinio dizaino online kūrimo programa su kuria galite susikurti beveik viską logotipus, skrajutes, maketus socialiniams tinklams ir t.t Ši programa paprastiems žmonėms yra nemokama.
 • Smashinglogo (https://smashinglogo.com/en/logo-maker/) – tai taip pat online įrankis su kuriuo galite susikurti savo logotipą per kelias minutes. Įrašote logotipo pavadinimą, tada įrašote logotipo frazę ir spaudžiate generuoti – ši online logotipų kūrimo programa pati Jums siūlo logotipų variantus.
 • Inkspace (https://inkscape.org/) – tai viena geresnių nemokamų logotipų kūrimo programų, bet ji nėra online, ją reikia įsirašyti į savo kompiuterį. Kaip dirbti su šia programa galite susirasti Youtube.

Šie atrinkti mūsų įrankiai šiuo metu yra vieni populiaresnių, bet jų yra ir žymiai daugiau – tik reikia paieškoti internete.

Profesionalios logotipų kūrimo programos ir ne tik:

Profesionalios grafinio dizaino programos yra tik kelios, bet jos skirtos pažengusiems dizaineriams, jas reikia išmokti valdyti ir su jomis nesusikursite logotipo be reikiamų tam žinių, todėl grafikos dizainerių paslaugos ir yra apmokamos, nes šiomis programomis norint dirbti reikia specialių įgūdžių.

 • Adobe Illustrator – tai „Adobe“ programa skirta grafinio dizaino darbams, taip pat ir logotipams. Su šia programa galima failus profesionaliai paruošti spaudai, šią programą pasirenka dauguma profesionalių grafikos dizaino paslaugas siūlančių dizainerių. Ši programa kol kas yra viena galingiausių grafikos dizaino pasaulyje – jau daug metų.
 • CorelDRAW – tai viena seniausių ir galingiausių grafinio dizaino programų, bei konkurenčių „Adobe Illustrator“ produktui. Ši programa taip pat labai galinga ir plačiai naudojama profesionalių grafikos dizainerių. Ji šiek tiek paprastesnė savo valdymu už „Adobe“ sukurtą produktą, bet niekuo jai nenusileidžianti. Tiek viena, tiek kita programa turi savo privalumų ir trūkumų, bet jos abi vienodai geros ir netikėkite jei kas sakys KITAIP.

Kiek kainuoja profesionalus logotipas?

Šiuo metu Lietuvoje logotipo sukūrimo kainos labai svyruoja palyginus su kitomis šalimis. Lietuvoje susikurti profesionalų logotipą galima nuo 100€ iki 2000€, priklauso nuo dizaino agentūros, tuo metu esančios dizaino agentūroje darbų apimties ir dar labai daug kitų niuansų. Nepamirškite, kad logotipo sukūrimas nėra brangiausias procesas, nes po logotipo sukūrimo galbūt Jums bus reikalingas: firminio stiliaus kūrimas, brandbook kūrimas, grafinio dizaino paslaugos, vizitinės kortelės maketavimas ir pan. Šie dalykai dažnai bendroj sumoj kainuoja brangiau už patį logotipą.

Ar galiu sukurti logotipą su programa „Adobe Photoshop“

„Adobe Photoshop“ programa nėra skirta logotipų kūrimui – nesuklyskite. Tai programa skirta nuotraukų tvarkymui ir retušavimui, bet ne logotipų kūrimui. Daugelis nuo seno yra išmokę ja naudotis ir galvoja, kad su ja galima kurti ir logotipus. Tikrai ne. Ji nėra vektorinė programa su kuria būtų galima kurti vektorinius grafikos dizaino elementus. Bet kokiu atveju jei susikursite sau logotipą su šia programa – logotipą reikės perpiešti su profesionalia programa, su kuria galima piešti vektorius, todėl reikės mokėti už tai papildomai, nes patys logotipo nepersipiešite neturint tam tinkamų žinių.

Jei dar neapsisprendžiate susikurti logotipą nemokamai ar pasisamdyti tam tinkamą grafikos dizainerį…

Tokiu atvejus mes Jums rekomenduojame pasikalbėti su mumis – mes Jums duosime profesionalių patarimų kuriant Jūsų verslo ar asmeninį logotipą, pakonsultuosime ir galėsite padaryti galutinį sprendimą patys. Mes PALMUS – logotipų kūrimo agentūra profesionalius logotipus kuriame jau daugelį metų, todėl turime tam reikiamos patirties ir žinome kokie dizaino sprendimai veikia ir kurie ne. Mūsų darbus galite pamatyti paspaudę: http://palmus.lt/atlikti-darbai/

Susisiekite su mumis
Svetainių kūrimas

Svetainių
kūrimas

Logotipų kūrimas

Logotipų
kūrimas

Pakuočių kūrimas

Pakuočių
kūrimas

Grafinio dizaino paslaugos

Grafinio dizaino
paslaugos

Kodėl verta rinktis PALMUS?

Mes esame jauna, inovatyvi, bei veržli skaitmeninės rinkodaros agentūra „Palmus“, buvusi „GR Dizainas“, siekianti sukurti kuo didesnę pridėtinę vertę Jūsų verslui. Mūsų kompanijos pagrindinis tikslas profesionaliai sugeneruoti, bei optimizuoti Jūsų kompaniją skaitmeninėje erdvėje, bei priversti ją veikti - EFEKTYVIAU.

Pasitelkę savo kūrybiškumą, ryžtą, bei atsakingumą mes generuojame kūrybiškas ir profesionalias idėjas Jūsų kompanijos įvaizdžio, bei komunikacijos gerinimui.

Interneto svetainių kūrimas, logotipų kūrimas, pakuočių kūrimas, reklamos kūrimas, maketavimo paslaugos, socialinių tinklų administravimas – tai mūsų kompanijos pagrindinė AISTRA. Mes tuo gyvename ir kvėpuojame!

Šioje srityje kūrybinis procesas yra viena pagrindinių sąvokų įgyvendinant įdomius ir šiuolaikiškus sprendimus Jūsų kompanijos efektyvumui gerinti.

Reklama ir marketingas – mums tai ne iššūkis, o naujos ir veržlios kompanijos pradžia. Mūsų patirtis mums leidžia pasaldinti Jūsų verslą naujomis, skaidriomis, bei kokybiškomis idėjomis, taip sukurdami kuo didesnę pridėtinę vertę Jūsų verslui.

Padarykite savo verslą matomu!

Atsiliepimus apie mus galite paskaityti: paspaudę šią nuorodą

Kodėl verta rinktis PALMUS?

Naujausi darbai

Mūsų darbai kalba patys už save.
Įsitikinkite, kad mūsų kuriamas stilius Jums patinka!

Susisiekite su mumis

Tik kartu galime surasti geriausią sprendimą Jums!
Gaukite nemokamą konsultaciją Jūsų verslo įvaizdžio gerinimui.

Kontaktai | Palmus agentūra